Hayko "Yetenek, Cesaret, Özgürlük"

2012-12-22 02:33:00
Hayko Yetenek, Cesaret, Özgürlük |  görsel 1

Haykolizmin asil bir niferi Güziiin! Hoş geldin...

@GercekBenimdir : Hoş Buldum...

@SelviSky : Öncelikle yeni albüm ile ilgili gozlemlerini alalım.

@GercekBenimdir : Öncelikle albüm hakkında düşündüğüm Moonwalk Michael Jackson için neyse bu albüm de Hayko için o. Daha önceki albümlerinde de onlarca çeşit müzik tarzını kendi müziğinde sentezlemiş ve kendine özgü bir tarz yaratmıştı. Ama bu albümde tamamen kendi müziğini yaratmış. Açık söylemek gerekirse hayli seksi bir albüm olmuş ve sözlerin cesurluğuna rağmen hiçbir rahatsızlık vermiyor.  Çoğu şarkıcıdan bunun binde birini duysak “Öpüşmek,sevişmek senin neyine git Allah aşkına, tiksindirme bizi!” deriz.Ama Hayko’ya yakışmış,hatta çok şık durmuş.O hep heyecan içinde tutan yepyeni bir müzikle tanışmamız gibi Hayko’yu da farklı bir şekilde görmüş olduk.Genel olarak albümün kalitesine,başarısına olumsuz ne yorum yapsan gözünün üzerinde kaşın var demek olur.

@SelviSky : Hayko'dan uzak kalmak ve sadece uzaktan takip etmek zorunda kalsan ne kadar süre dayanırsın?

@GercekBenimdir : Yaşamanın güzelliklerinden,hayatta kalma sebeplerinden biri gitmiş olur benim için.Lansmana kadar 7 ay göremedim ve kendimi de hiç iyi görmedim.O kadar dayanamazmışım onu da anladım.

@SelviSky : Sandik albümünden çok daha farklı bir ambians var. Kahkaha ağırlıklı ''Aşkın Izdırabını...'' albümünde noktalı yerleri nasıl tamamlarsın?

@GercekBenimdir : "….biz de çektik." Öldürmeyen Allah öldürmüyor işte.


 

@SelviSky : Ülkemizdeki müzik piyasasında seni bu denli kendinden alıp gotüren adama sence gereken önem gösteriliyor mu?

@GercekBenimdir : Elbette hayır. Bu insanların kendini,kendi potansiyelini gerçekleştirmeye çalışan insanlara takındıkları tavırdan ileri geliyor.Ancak Hayko gibi kendine dönebilmiş,kendini keşfedebilmiş insanlar ya da samimiyetsiz yaşadığı zamanlar için kendini affedebilmiş,bir yerden hayatını yeniden kazanma gücünü kendinde bulmuş insanlar Hayko’ya gereken değeri veriyor.Hayko’yla,Hayko gibilerle derdi olanların yaşamını hep başkalarına,onların ağızlarından çıkan sözlere göre yaşadığını düşünüyorum.

@SelviSky :  Gözlerini kapat ve tamamen yok olacağımız günü düşün. Çok fazla kalabalık var ve herkes lâl,etrafa kaçışıyorlar... Kiminle beraber olmak isterdin?

@GercekBenimdir : Annemle.O telaşta beni bir o merak eder.Bari gözünün önünde olayım da kadının aklı bende kalmasın.

@SelviSky :  Ruhunun derinliklerinde yetim birakıp bastırdığın duyguların oldumu? Varsa bunu, kralın hangi şarkısı hatırlatıyor?

@GercekBenimdir : Eller Aldı.Hayko’nun ilk albümü benim yetim duygularımın dile gelişi gibi zaten.Bunlar içinde Eller Aldı en çok yarama tuz basan şarkısı.

@SelviSky :  ''HayFanDer'' kuralım mı? Diyelim ki böyle bir çılgınlık yaptık ve başkan sen oldun. Vatandaşa neler vaadedersin?

@GercekBenimdir : Başkan olamam,Hayko’dan “benim adıma vaatte mi bulunuyorsun LAAAAAAĞN!” gibi bir zılgıt yiyemem.Derneğe gerek var mı bilmiyorum.Konu Hayko olunca gözünü karartıp,seri şekilde organize olan bir kitleyiz.Yalnız başka şehirlerdeki konserler için kalacak yer ayarlayan birileri olursa iyi olabilir.

@SelviSky :  Yeni albüm için yapılan haset yorumlara sebep nedir sence?

@GercekBenimdir : Adı üstünde haset.Ortalamayı yükselten pek sevilmez. Epey bir asalağı sistemden silkeler çünkü.
 

 

@SelviSky : Aşkın hastalıklı hallerinden fotokopin olan şarkı hangisi?

@GercekBenimdir : Platonik..O benim işte

@SelviSky : Ummadığın bir an da Hayko'yu karşında görsen söyleyeceğin ilk söz hangisi olurdu?

@GercekBenimdir : Ne kadar konserleri belirlenmiş programlar gibi görünse de,görme şansının fazla olmasa da buna rağmen son saniyeye kadar ya göremezsem korkusu taşıyorsun.O yüzden Hayko’yu gördüğüm her an benim için ummadığım an ve sanki anında kaybolacakmış gibi ilk sözüm "seni çok seviyorum ve çok mutluyum" oluyor. Ama ben bunu Hayko’ya söylemiyorum bence. Bildiğin heyecandan sesli düşünüyorum.

@SelviSky : Hayko'nun bundan sonraki ögretilerinde hayata dair hangi doğrulukları ele alırdı sence?

@GercekBenimdir : Korku,ölüm,aşk..hep insanın karşısında kendiyle yüzleştiği,kendine dair düşündüğü,kendini tanımlamaya çalıştığı durumlar. Bundan sonra bizi kendimizle ne halde başbaşa bırakacak ben de bilmiyorum...

@SelviSky : Hayko'nun sık sık evlerimize konuk oluşunda yüzünün aldığı ifadeden dolayı kendini hangi hayvana benzetirdin? :)

@GercekBenimdir : Lansmanın videosundaki surat ifademe bir tanım bile bulamıyorum ama genelde kendimi Taş Devri’ndeki Dino’ya ve Fred’i karşılayışına benzetiyorum.

@SelviSky : Mitolojide Hayko sence kim? Neden?

@GercekBenimdir : Ara ara Aşil’i andırsa da bence müziğin ve sanatın tanrısı Apollon. Kahinlik yeteneği de olan bu tanrının sembollerinden biri de kargadır

@SelviSky :  Kitlesine olan yaklaşımı ve kitlesinin Hayko'ya olan bağı sana neyi anımsatıyor?

@GercekBenimdir : Hani o hayran olduğun senden büyük bir kuzenin vardır.Bilmem ne abidir.sık göremezsin ama görünce dünyanın en mutlu insanı olursun.Sana çok iyi davranır.Acaip eğlencelidir.Gezecek harika yerler bilir.seni de alır gezdirir.Okul,iş sorularıyla sıkmaz.Gençtir ama çok görmüş geçirmiştir.Sıkıntını anlatırsın,dinler.”Boşver ya”der sen de hakikaten boşverirsin.Hayko sanırım bizde hayranlık,sevgi,minnet..bir kardeşin ağabeyine hissettiği duyguları veriyor.

@SelviSky :  Lansman gecesi fizy.com dan davetiye kazanan bahtını sevdiklerimdendin. Gecenin oluş itibari, gidişatı ve sonucu beklediğin vitamin bunyene girdi mi?

@GercekBenimdir : Diyeceğim; Hayko için fedakarlık yapamazsın,Hayko bir şanstır ve nankör değilsen kıymetini bilir o şansın ayağına gidersin. Biz de kendisine heyecandan uçarak gittik mutluluktan uçarak döndük.

@SelviSky :  20. Album kutlamaları nasıl olurdu sence?

@GercekBenimdir : Hayko bastonla bile çok karizmatik gözükürdü.

@SelviSky : "Hayko Türkiye'ye çok fazla" cümlesini duymuşsundur. Bu sözü söyleten sebepler sence ne
olabilir ?


@GercekBenimdir : Böyle bir tanımı haksızlık olarak görüyorum.En başta Hayko öfkesiyle,hüznüyle,tutkusuyla,hırsıyla,serseriliğiyle bu toprakların,bu travmatik coğrafyanın çocuğu. Hayko karakteriyle,o çeşitli ezgileri bir bütünlük içinde yansıtan müziğiyle Türkiye’nin ta kendisi.Görünüşüne takılıp kalanlar,Hayko’ya yüz çevirenler aslında farkında olmadan kendi güzelliklerine yüz çeviriyorlar. Tek başına,sıfatlarıyla Hayko Türkiye’yi sevme sebebidir.Hayko Türkiye’ye fazla diyemem asla! Türkiye’deki olanaklar Hayko için az derim. O’nun sürekli işleyen hayal gücüne,yaratıcılığına yetişecek donanım Türkiye koşullarında sağlanırsa,Ajda konserindeki gibi vinçe folyo sarıp “Al işte aynı Madonna!” diyen zihniyet her işe burnunu sokmazsa,bu işi bilenlere bırakırsa sorun büyük oranda çözülür,Hayko sesini dünyaya buradan da duyurur bence.Böyle deyip deyip adamı memleket dışına yollamayın!

@SelviSky : Sevdiğimiz bu adama kostüm tasarımı yapsan kullanacağın en göz alıcı aksesuar ve renk hangisi olurdu?

@GercekBenimdir : Kostüm dışında Hayko’nun tarzının günlük hayata uyarlanışıyla ilgili pek çok hayalim var.Genelde de hayal ettiklerimin çoğu mavi ve siyah.Mavi özgürlük,siyah güçtür.Hayko’ya en yakışan renkler.Kostüme gelirsek, Hayko’nun her an kavgadan öte,savaşa hazırmış gibi bir duruşu var.Ben Hayko’yu zırhlı, kalkanlı,kılıçlı hayal edebiliyorum.Münih konserindeki gerek başındaki zırhla,çelik gibi parlayan kıyafetiyle hayallerimden biri gerçekleşmiş oldu.

@SelviSky :  Haykoyu 3 kelam ile anlatır mısın?

@GercekBenimdir : Yetenek,cesaret,özgürlük...
 

Haykolik aile muhabbetimize dahil olduğun için teşekkürler. Son sözlerin varsa alalım, yoksa konserlerde görüşmek üzere :)

@GercekBenimdir : Rica ederim... Güzel lafladık :) Son sözüm; Daha çok karşılaşacağız ;)

340
0
0
Yorum Yaz