Kelimelerin Boğulma Vaktidir

2014-03-05 13:21:00
Kelimelerin Boğulma Vaktidir |  görsel 1
Gün ışığından esirgediğim kelimelerimi karanlıklarda boğmanın vaktiymiş girintilerin.
Yanılmamak ne kadar güzelmiş arkadaşım!
Acı sonlar düşünürken, belirsizliklerin seviciliğini ilk kez yudumluyorum. 
Düş görmüş kedi yavrusu gibi boynunu koklarken bir kaç saatte canavarını var edeceğinden habersiz buharlaşan sersemliklerimdin benim...
Evreni yırtan sesimi duymayacağından değil götünden anlayacağındandı çırpınışım. Yanılgılarımın başıma gelmesi az günahlı kalbime yakışmayacaktı. Hoyratlaşmalarının esiri olamayacak kadar hakimiyetini kuran kadınlar gibi şimdi gözlerim. 
Yağdırdığım lanetlerimi tazeleyen kokunu içime çekmektense yanan cesetlerin isini soluyorum.. Her beden biraz sen, biraz daha sen... Bir parçacık acı çekerek mutluluk yaratmalı senin rüyalarında.
Çığlıklarımla uykundan silkelemek, yolları ardına bakmadan geçmene 
sebebiyet vermenin bedelini istiyorum. Hepsi buydu, cüssemin tembel duygularında barınan.
Gerçek sandığın bebek yüzlerin kökündeki en şirret kelimelerim olmayı şaşırmadan başarman... 
Kendi kalene bir bayrak daha dikip savrulup uzaklaşman.
 
Oynaman, oynatman...
Damarımın tüm sıvısını yanardağdan güzel patlatan feryadlarımda ismin altın harfler ile yad edilecek siktiğimin anılarında.
Oyununu bilemeyen çekimser çocukların ufacık adımlarında görmeliyim kolpa samimiyetini.
Doğurduğum her kelimede haykırmalıyım hatalarımı. Unutmamak için taze güller yeşertmeliyim sustuğun her bahanen için.Ürkek tatlı hallerini, yaşatacağın felaketin habercisi etmekten uzaklaş yavaşça. 
Tepeden tırnağa yadigar bırakma kimseye korkaklıklarını. Bir gün hepsini geri iade eden hırsız hayat hükmünü verecek.Çaldıklarını geri vermen için çok geç olacak. Bulutlar sana siyahtan da öte zindanları gösterecek. Dipsizliklerindekanattığın her yüreğin samimiyeti dövecek seni. Adımlarını atarken koşmaya başlayacaksın... 
Ayaklarına hep akıttığın gözyaşları zümrüt zümrüt takılacak.
Eline dahi alamayacaksın o değerleri.. Uzaktan bakmana da mani olacak zindan bulutları.  Gözlerin artık arkana geçecek ve yaşattıkların seni şimdi dürtecek!
 
Ellerini uzatıp yardım dileneceksin, parmaklarının arasında saçlarımın ışıldayan beddualı tutamları vücudunu saracak. Bu sefer kaçamayacaksın... Pişmanlıklarınla utancını örtüp sessizce kaçma şansını vermeyecek iniltilerim.
 
Şeytanın yüzüne döndürdün kalbimdeki meskenini. 
Hayırlı olsun! 
Yalanlarına layık cehennem kurdun zihnimde, zebaniler üstüne sigaralarımı basarak akalacak ah'larımı!
 
 
Bu kelimler  kaybettiğin dürüstlüğünün şerefine boğuldu...
 
 

162
0
0
Yorum Yaz