Kral Doğdu!

2012-03-23 18:09:44
Kral Doğdu! |  görsel 1

 

Türk televizyonlarının Kralı  "Okan Kaan Görgün" evimize gelmediği zaman berbat olduğumuz aşikar. Adama "Çıt" dediklerinde akın akın dalmamak el de değil. Ama bunların hiç biri arsızlığımızdan değil. Değer verdiğimiz bu adamın hep bizimle olmasını istediğimiz için. Çok iyi yönetici, çok iyi yayıncı, çok iyi sanatçı, çok iyi baba, çok iyi vs vs ...
 
Sahibi kimsesiz olan yerlerin bebelerine bile babalık edecek kadar da vicdan sahibi bir kral doğmuş. Önceleri kendisi ile muhatap olmak 40 fırın ekmeğe eş değer sanıyordum ama bu benim aczimden kaynaklanıyormuş meğer. İnternet üzerinden olsa da varlıkları muhatap etmek leziz :) 
 
Adam harbi ADAM!
Şimdi yayında onları yaptı bunları yaptı demeyeceğim... Biliyoruz, izliyoruz, hep istiyoruz! Millet de örnek alsın diyoruz...
 
Kendi adıma konuşacak olursam, ergenlik dönemimden itibaren, ileride nasıl bir deli olacağımı Okan Bayülgen'e bakarak anlayabiliyorlardı. Ailem "Hah yedik zokayı" dedi çok kez. O birilerini haklı olarak tersledikçe insanları tanımaya başladım. "Ulan haksız yere kimse kimseye yapmaz" dedim. Yıllar içerisinde bu tavrın meğerse bana pusula olduğunu anladım. 
Kimseye gereksiz yere kelime tüketmemek gerekiyormuş. Kimseye teslim olmamak gerekiyormuş. Özgür cümleler de yaşamak gerekiyormuş. Her şeyi ama her şeyi kendi ismim için yapmam gerekiyormuş. Kimliğimi başkasının baskasında kaybetmemem gerekiyormuş. İtaatkar bir hatun bekleyen aileme, bu kızı biraz da hediye eden Okan Bayülgen'dir. Laf aramızda yavru asi İstanbul'u da ileride nasıl bir kişilik olabileceğini tahmin etmek çok zor değil. Uzaktan bizleri etkileyen bir adam ile aynı evde yaşayan sizce nasıl olabilirdi ? Herhalde pamuk helva beklenemez :)
 
Lafı uzatmayalım!
Kral; iyi ki bu berbat hayata gelip birazcık yön verdin beynimize!
İyi ki gelip ayar verdin tüm pısırık tavırlara!
İyi ki gelip Kral Çıplak dedirttin bize!
Sistemi öğrettin, köpek olmamayı anlattın!
İyi ki sen kralımız, biz de kraliyet ailen olduk!
Dünyaya şekil verecek kadar mangal yürekli adam, iyi ki de ülkemizde var olmuşsun.
Yoksa harbiden yanmıştık ;)
 
Ve iyi ki hep bizimsin, yine bizimsin ve daima bizimle olacaksın!
Kralım, yayınında ve yapımında emeği geçen büyüklerimizin de ellerinden öperiz.
Sen gibi bir cevheri bize hediye ettiler!
Ailen ve tüm sevdiklerinde hak ettiğin şahanelikteki, daha nice yıllarda seni cümlelendirmek isterim Ağabeyciğim.

 
Varlığın daim, yüzün hep gülümselerle dolsun.
Başarıların da birilerine kapak olsun!
 
Habersiz Büyüttüklerin Adına; Seni Harbiden Seviyoruz Baba!
 
Not: Gönülden düşen bu cümleler dahi az ama vakit vakit dökeriz...

0
0
0
Yorum Yaz