Ruhumun Lideri O Olsun!

2012-01-08 03:10:00
Can'ım benim... En kıymetlim. Kimseye hediye edemediğim.
Seni bana verdiklerin de benciliğimin farkında vardım. Sen bana orjinal beden, sade ruh, bedelsiz hikayem. Tek gidecek senle olan ilişkim. Aramıza kimseyi sokmayacağım. Seni hiç yormayacağım. Seni okuyup, seni yazacağım. Güzel kankalığımıza zerre toz kondurmayacağım. Sen Benim "Hayatımsın!"
Benden sıkılırsan, bana ortak ararsan, beni sen de kandırırsan sakın ben'lik olmayanı yanaştırma. Beni, içimde böldüreceksen birazda benim gibi olsun bana açtığın mezarım.
Tırnaklarının arasından kanlar damlasın. Gözleri hep parlak bakmasın. Yolda ilerlerken herkes gibi olmasın lütfen. Yanıma uzandığı zaman ruhumla sevişsin. Konukluğunda, önce bedenimi tanımasın. İçimden geçeni anlasın. Hastalanırsam, aynısından olsun.
Yaralarımın merhemi onun kelimeleri olsun. Gözlerimin içine baktığı zaman ilahım olsun, işte o zaman yorsun!
Denizleri sevmesin, ağaçlara bakmasın... Denizin köpüklerini değil, kanın köpükleri döksün saçlarımdan. Normal olmasın inanışları. Aynılaşmasın, yok olmaya yüz tutmasın.
Varlığının liderliğini kazanmış olsun. Oradan oraya alsın taşısın ruhumu. Haberim olmasın baktığımda göremediklerimden. O görsün benim kalbim yerine. Benim adım olsun "O".
Taşımasın beni kelimelerimle. Vücudumda izleri gezinsin. Adını yazsın keskinliklerle, avuçlarıma. Dualarımın amininde adını süreyim suratıma.
Dilim dilim bölsün bakışlarıyla beni. Acısını o hissetsin, zevkini ben. Ateşlerin içinde gezdirsin kirpiklerimi. Ateşler saçayım O'na baktığımda. Kahkalarımda, ağlayışlarını duyayım.
Çok sıkıldığımda kendini yeniden, yeniden, yeniden diriltsin... Anlatsın bana yok oluşunu ve yeniden var oluşunu. Kadehlerimin içinde buzum olsun, doyamadan içeyim onu bir ömür.
Çocuk istemesin benden. Bana baksın, beni sevsin, beni bezlesin, bana mama yedirsin!
Konuşmayı öğretsin, yürümeyi anlatsın... Dilimi kendi diliyle tarif etsin. O ne derse kelimelerim onunla aynı olsun.
Ruhumu yorsun, dinlendirsin... Götürsün getirsin beni kendi yarınlarına.
Özlemenin anlamını tariflesin yine bana.
Ben onu öyle sevmeliyim ki, benden önce ölmesin!
Onu bir daha bulamam, bu acıyı yaşayamam.
Satmalıyım tüm hislerimi O'nun uğruna. İlacı olmalıyım, içimde yaşatmalıyım canını. Damarlarımda O'nun kanın gezmeli ve ismim artık "O" olmalı. Dilini oynatmadan aklındakini çözebilmeliyim. Yerden yere vuralım yolumuz için hayatlarımızı. Bir olalım, "BİZ" Olalım...

Ruh ikimizim çağır bana. O'na seslenince ben, bana seslenince "O" gelsin huzura. Cehenneme benim yerime girebilecek kadar aynı olsun günahlarımız. Sevaplarımızı parmakla sayalım. Korkmadan aynı ateşlerde odunlanalım. "Bunun adı aşk değil... Bu imkansız değil.
Bu gökyüzündeki meleklerin hediyesidir" diyebileyim kendime.
Uyurken rüyalarımı o görsün. Ruhumu Sevsin, ona özen gösterip temiz tuttuğunda en güzel ibadeti, bu olsun. Göz kapaklarındaki öpücüklerin de, tokatının diğer yüzünü anlatsın. Darbesinin acıtamadığı yerde, busesi cinayet sızısı versin. İkisini de ruhumda kullanımına göre tat buldursun.

Bana bu kadar kıymetlisini bulursan "Hayatım" sen bile ona feda olursun. O kıymetine benim hayatımı hapsederse, hüznüne dayanamam seni bile unuturum...
İşte bana böyle, ismimden başka isim duymayacak, cismimden başka cisim bilmeyecek bir hayat daha bulursan, senden vazgeçip, O'nun hayatını yaşamaya talibim.

Hayatı aldatılmışların, hayatlarını aldatma çabasına ortak ruh arayışlarımın ilk adımı, varsa "O" olsun!S.S.

0
0
0
Yorum Yaz