Uçağı Terket! Mutlu Ol!

2013-09-21 02:59:00
Uçağı Terket! Mutlu Ol! |  görsel 1

Efendim öncelikle yükseklik korkusu olan, evinin balkonundan aşağı bakamayan biri olduğumu belirtmek isterim. Çok sevdiğim bir Adam'ın ustalıkla yaptığı ve her defasında özendirdiği bu sporu yapabileceğim konusunda şüphelerim vardı...

Olayın gidişatını biliyorsunuz zaten. Mutlu Akü sponsorluğunda yapılan yarışmada kazananlar arasında yer aldım ve Hayko Cepkin ile 4000 m'den atlamak için havaalanının yolunu tuttuk. Hayatında 1 sefer uçağa binmiş birisi olarak birazcık yüreğimden büyük işlere giriştiğimin farkındaydım. 1 Gün içerisinde 3 defa uçağa binip, 1 tanesinden de atlayacaktım.

Buluşmalar, dostlar ile karşılaşmalar, hasret gidermeler, inançlı olanlardan hatim indirme, inançsın olanlardan da pozitif enerji yaymaları isteklerimle uçağın yolunu Hayko ve Hocamız Beslan Babaoğlu eşliğinde tuttuk..

Eh bindik bir kere. Delikanlılığa da zeval getiremezdim. Tandem için bindiğimiz uçağımız gökyüzüne doğru havalandı. Bulutların üzerine çıktık ve ilk atlayışı tek başına Hayko yaptı. Arkasından atlayacak olan bendeniz orada 4-5 saniye yusuffff ile kısa yollu telapatik iletişime geçtik ama ne fayda o da tırsıntıdan kaçtı.

Ve kendisine sıkı sıkı bağlı olduğum değerli hocam Beslan, -3 Deyince atlıyoruz Selvi dediğinde, yalan yok ki Hocaya tamam deyip, içimden "Ya Allah Ya Muhammed Ya Ali" demeye başladım. Beslan Hocam ile uçağın kapısına geldik ve ben Ya Allah dedim... Hoca 1 dedi, ben Ya Muhammed... Hoca 3 dedi, ben Ya Aliii! Sonra yine tekrarlamak istediğimde ne diyeceğimi unuttuğumdan kendime kızarak "Allah Ulan!" diye içimden geçirdim ama gözümü bir açtım ki, Cennetteyim... Dua okumamın sebebi Hocama güvensizlik asla değil!
Sadece düz yolda yürüyemeyen bendenizin heyecanını birazcık bastırmak istemesindendir..

Ve  sonra kafamı kaldırdığımda kamerayı gördüm ve uçsuz bucaksız ve o an sadece bize ait olan gökyüzüne başımı yaslayıp, özgürlük kokan havayı doya doya içime çektim. Çekmeyip ne yapayım? Ömrümde kaç kere daha bu mükemmeliyeti yaşarım bilemem.
Paraşütümüzün Hocamız tarafından açılması ve attığım kahkalar, sevinç çığlıkları adeta benim yeniden doğuş neş'em oldu!
Muhabbet ederek gökyüzünde süzülme zevkinin bu denli bende yer edeceğini tahmin edemezdim.
Aşağı inmek istemedim desem yeridir...

Tandem yaptığımız gün, o anlarda hissettiklerim tamamiyle şudur;
"Doğduğumda yeryüzüne nasıl geldiğini haliyle hatırlamıyorsun kızım. Ama bak şimdi yine yeryüzüne yaklaşıyorsun. Yine doğuyorsun... Yeni doğuyorsun! Yaşadığını anla bak hayata kuşlar gibi özgürlükle sarıl... Fuck the life ;)"

Gerçekten şu an bambaşka bir Selvi var. Pozitif düşünen, mutluluğun ne olduğunu daha iyi idrak eden ve mutlu olmak için hayatı umursamayan bir Selvi...

Doğum tarihime bir de 19.09.2013 günü eklendi.

Görüntüler Hayko'nun programı Extreme-G'de yayımlanacak... Vakti geldiğinde hep beraber izleyip kahkahalar ile mutlu oluruz :)

Dönüş yolunda bindiğim uçaktan da hiç zevk almadım bu arada. Ne o öyle otura otura gidiyor bütün millet. Ne bir atlama var ne bir heyecan ;)

Kesinlikle bu harikuladeliği yaşamak için kendinize fırsat yaratın. Rüzgarın size fısıldamasını, Gökyüzünün kucağının yumuşaklığını ve bulutların misafirperverliğini yaşamınıza sığdırın.

Öncelikle gökyüzünün kızı olmamda en büyük pay sahibi olan Hayko'ma, Atlayış öncesi ve esnasında tüm samimiyeti ve güvenilirliği ile beni hep teskin eden, rahat olmam için elinden geleni yapan Hocam Beslan Babaoğlu'na ve bizlere bu imkanı sağlayan Mutlu Akü Firmasına, seyahatimiz boyunca kahrımı çeken Canan Hatunoğlu'na ve Seher Hanıma binlerce kez teşekkür ederim...

Uçağı terket!

Mutlu ol!

259
0
0
Yorum Yaz