Vereni Arıyorum, Gören Söylesin!

2012-01-05 03:22:00
"Zaman kötü, kolla götü" Lafını severim...  Çok da işe yarar.

Olamadı öyle akraba düğünlerinde kendime zengin koca bulma heveslerim. Talip adı altında gelenler mi ? Geldikleri gibi gittiler :)
Duygularımı düz tarafından anlatmakdı belkide argolaşmış dünyam. Diğerlerine göre "Şöför Nebahat". Veya küfürlerimle içimdeki erkeği büyüttüm. Bilemiyorum...

Kadın olmanın ne kadar zor olduğunu bilmeyen var mı ? Hayat mücadelesinden ziyade haysiyet tarafından baktım bu olaya. Bazı erkek kişilerinin hatun kişilerden kolayca faydalanmaya alışması yüzünden, baktım ki sap ile saman hep girmiş iç içe. Kafamın tasını oynattıklarında bastım kalayı ya da tavrımı menfaatim olmadığı için rahatlıkla koyabildim.

Anneciğimin de böyle olmamda emeği büyüktür. Hep öğütlediği şudur, "Hiç bir zaman bir erkeğe kendini ezdirme" Elimden geldiğince uymaya çalıştım. Ve asla beni zengin bir erkeğe peşkeş etme çabası olmamıştır. Kah peynir ekmek yedik akşamları, kah et. Ama hiç bir zaman "Zengin koca bul ve evlenip hayatını kurtar" diye beni satışa çıkarmadı annem. Çünkü ruhunda pezevenklik yoktu. Kızlarını zengin damatlarına satıp hava atanlara da "Benim kızım kendi ekmeğini yiyor, kul köle olmadı" diyebildi. Kusura bakmayın ama bunu yapanlara sadece fahişesi ve pezevengi diye nitelendireiliyorum.

Yani anne - kız ilişkileri de yavaş yavaş ranta kurban oldu. İster evli ister flört; işin içine maddi menfaatler giriyorsa kadın kişi kendini satmış demektir. Para bitince de farklı kasalara yönelir. Çünkü "AmBank" bir şekilde parasız kalmamalı! Hem de öyle kalmamalı ki; Kızı ile damadının arası bozulduğunda, damada diğer kızını gönderen anneler gördüm. "Baldız baldan tatlı" demek değil bu. Bunun adı "Baldız anasından da ablasından da daha orospu!"

İş yerlerinde zeka seviyesi olmamasına karşın patronların gözbebekleri vardır. Hani şu sadece sex makineleri. Heh işte onlar yüzünden azar işitenleriniz de olmuştur. Para kaynaklarını kaybetmemek için, çalışılan mekanın en zehir gibi elemanı patronun gözünden düşsün diye sürekli fitne üretirler. Hatun gerzek ya kıskanıyor metresini. Pardon, patronunu! Hoş bu tiplerinde ailesi biliyor ne bok yediklerini. O derenin suyunu sormayan zaten gavattır!  Hepimiz belirli miktarlara kadar maaş alabilen kişileriz neticede.

Kadının üretkenliği sonsuzdur. Ama "Kadının". Buna karşılık bir erkeğe sadece "Yataklık" eden kadına ne saygı duyarım, ne de onu "Kadından" sayarım. Çünkü kadın olabilmek çok emek istiyor. Var mı lan öyle biz ayaklarımız nasır tutuncaya kadar çalışacağız, siz sadece bir bacak açarak tüm hayatınızı garantiye alacaksınız ?

Bir lafım daha var; Erkek vereni camii avlusunda bulsa yere yatırır arkadaş!
Yani bazı erkekler bacak arasına meraklıdır. Hoş bundan dolayı yanlarındaki gerzekler sürekli değişir. Çünkü maymun iştahlıdırlar.

Neyse demem o ki; Artık her düzenin içerisinde "Vereni arıyorum gören söylesin" diyen de, buna karşılık "Veren de", tüm bu et beyinlilere "Avucunu" yalatanlar da olacaktır.

Benim dünyam da namus bacak arasından çıkıp beyine yerleşmiş durumdadır. Böyle de olmak zorundadır. Ben köpek gibi çalışırken, kocalarının paraları ile hava atan hatunları da hiç sevemedim zaten. O'nun çok pahalı markadan aldığı ayakkabıyı hava basarak anlatmasına karşın, "Ben de namusumla ancak 20 liraya spor ayakkabı alabiliyorum" dediğim de "E biz orospumuyuz ?" Diye sorduğu soruya "evet!" diyebilecek kadar da kendimi haklı yaşıyor görüyorum. Kocan batarsa ne yaparsın dediğim de de servet düşmanı olmadım da değil hani :)

Evlilikler de artık parasal menfaatler üzerine kurulduğu için ne ömürlük olabiliyor ne de aşkın, sevginin artık tadı var. Annelerin kapitalist mantıkları yüzünden, sömürülen insanlık ve duygular oldu!

Yazık, fakir ama onurlu gençlere,
Yazık, aşkı için dağları delenlere,
Ve yine yazık paranın peşine düşüp, buna evlilik (Aşk) diyenlere...

Ufacık bir not: Genelevlerdeki hatunlar bu anne - kızlarından kat kat daha namusludur nazarımda.

S.S.

105
0
0
Yorum Yaz